Do koczujących na granicy migrantów wezwano karetkę

8/28/2021 • articlesEN:header.readingTime
Polska, News
Do koczujących na granicy migrantów wezwano karetkę
Do przebywających na granicy polsko-białoruskiej migrantów zostali wezwani medycy, lecz uniemożliwiono im przejście do obozowiska – poinformował poseł KO F. Sterczewski. Wiceszef MSWiA komentuje: jeżeli wezwał pan karetkę dla prowokacji, dopilnuję, by został pan obciążony stosownymi kosztami.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski, angażujący się mocno w sprawę koczujących od ponad dwóch tygodni na granicy polsko-białoruskiej migrantów, poinformował dzisiaj po południu o tym, że „na prośbę Afgańczyków” wezwana została karetka. Zdaniem Fundacji Ocalenie, która utworzyła nieopodal koczowiska swój obóz i kontaktuje się z migrantami, potrzebują oni pilnej pomocy lekarskiej. Ostatecznie jednak funkcjonariusze Straży Granicznej nie dopuścili ratowników do migrantów.

Jak poinformował Polsat News, wezwany na miejsce ambulans ze śląską rejestracją ugrzązł w błocie. Na pomoc ruszył jeden z mieszkańców Usnarza, który przyjechał traktorem i wyciągnął karetkę.

Na Tweeta Franciszka Sterczewskiego odpowiedział wiceminister SWiA Maciej Wąsik:

SG: cudzoziemcy dostają posiłki od strony białoruskiej

Jak poinformowano na twitterowym profilu Straży Granicznej, 27 sierpnia odnotowano 130 prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy, z czego udaremnionych zostało 90. 40 osób zostało zatrzymanych, w tym grupa 14 obywateli Syrii, na którą pod granicą oczekiwał ich rodak czekający z busem. Jego również zatrzymano. W sumie w sierpniu zanotowano blisko 3200 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Straż Graniczna poinformowała także, że osoby koczujące na granicy regularnie otrzymują jedzenie od białoruskich służb.


Michał LubowickiMichał Lubowicki

Share

Want to contribute your own article? Send it to us!

Political views tests

myPolitics
Compass
Parties
Politicians
7 axes
100 questions
Traits
Show more
Didn't like this quiz? You can create a better one!
Creator's panel

Share

Patreon
We are not associated with or financed by any political option. You can support our work on Patreon.

myPolitics' Patrons

    As of: 8/12/2021
    Made with  by myPolitics Team