Dwa potknięcia Dworczyka

4/1/2021 • articles:header.readingTime
Polska, News
Dwa potknięcia Dworczyka
Michał Dworczyk na dzisiejszej konferencji prasowej przekazywał istotne informacje dotyczące wybuchu chaosu szczepionkowego.

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień, mówił dzisiaj o dwóch jak to określił - "potknięciach". Minister na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o błędzie systemu, który pozwolił osobom powyżej 40. roku życia rejestrować się do przychodni w celu uzyskania remedium na COVID-19. Jako błąd wskazał także komunikację - uznał on, że w tym momencie powinna ona być zdecydowanie bardziej efektywna.

WOLNE TERMINY

Minister wspomniał również o wolnych terminach na szczepienia. Awaria systemu spowodowała, iż zamiast na maj, 40-latkowie mieli możliwość zaszczepienia się już w kwietniu. Aktualnie trwa przepisywanie terminów.

Wolnych terminów w kwietniu i maju mamy 1,8 mln, dodatkowo dokładamy 0,5 mln wolnych slotów. Także łącznie to 2,3 mln wolnych terminów do szczepień. Na szczepienia zarejestrowało się ok. 680 tys. osób w wieku 40-59 lat. W tej grupie 40-latkowie stanowią ok. 350 tys. osób. Około 60 tysięcy 40-latków otrzymało terminy na kwiecień (...). Wskutek dużego zainteresowania zapisami na szczepienia, nastąpiła awaria systemu: IKP i Profilu Zaufanego. Internetowe Konto Pacjenta nadal nie działa, trwają pracę nad jego naprawą. Profil Zaufany już został przywrócony.
Jeśli chodzi o systemy, informatycy robią wszystko, by wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że do końca dnia uda nam się to zrobić. My podejmujemy decyzję w kilkadziesiąt osób, ale odpowiedzialność ponoszę ja i absolutnie się od niej nie uchylam.

NIECHĘĆ DO SZCZEPIEŃ?

Jak doniósł Michał Dworczyk, maleje ilość chętnych na zaszczepienie przeciw COVID-19. Coraz mniejsze zainteresowanie zainteresowanie zabiegem podzielają coraz to niższe roczniki. Gwarantuje on, że mimo takiego spadku, ilość dawek nie zmieni się -  w środę dostaliśmy deklarację, że dostaniemy 1 mln szczepionek Pfizera planowanych na jesień - mówił.

CZY DYMISJA WCHODZI W GRĘ?

Mimo, iż politycy innych frakcji domagają się dymisji Michała Dworczyka, mówi on, że nie bierze pod uwagę takiego obrotu sytuacji. Dodaje, że bierze on odpowiedzialność za cały chaos szczepionkowy, i jest w pełni gotów zmienić zadania do jakich jest przydzielony, jeśli tylko takowa zmiana zostanie mu zasugerowana.

Źródła:
‌‌Chaos wokół szczepień. Michał Dworczyk: nie rozważam dymisji
"Komunikacyjnie nie wykazaliśmy się dzisiaj skutecznością". Konferencja Dworczyka na temat rejestracji na szczepienia
Dworczyk tłumaczy się z chaosu wokół szczepień. Przeprasza za "dwa potknięcia"

Michalina SzwedMichalina Szwed
Nazywam się Michalina i uczęszczam do 3 klasy liceum ogólnokształcącego. Interesuje się polityką, matematyką oraz fizyką.
Share
Community
Want to contribute your own article? Send it to us!

Political views tests

myPolitics
Compass
Parties
Politicians
7 axes
100 questions
Traits
Show more
Didn't like this quiz? You can create a better one!
Creator's panel
Share
Community
Patreon
We are not associated with or financed by any political option. You can support our work on Patreon.

myPolitics' Patrons

Michał Moniak

Michał Ranuszkiewicz

Marcin Wasylewski

Adam Freus

Andrzej Prendke

Łukasz Sęk

Michael Karpinski

Krystian Lengiewicz

Igor Czabaj

Kuba Krywald

Mateusz Całkowski

Krzysiek Regliński

Kamil Jaglarz

Marcel Fidelus

As of: 4/6/2021
Made with  by myPolitics Team