Hołownia pod ostrzałem

4/4/2021 • articles:header.readingTime
News, Polityka, Polska
Hołownia pod ostrzałem
Wykorzystanie przez Szymona Hołownię dziury systemowej w systemie szczepień wywołało falę negatywnych komentarzy najróżniejszych działaczy.

Szymon Hołownia, lider ugrupowania Polska2050, poinformował, że został zaszczepiony pierwszą dawką przeciwko COVID-19. Polityk przyznał, iż wykorzystał on czwartkowy chaos szczepionkowy. W mediach społecznościowych aż zawrzało.

Jak doszło do zaszczepienia?

Lider Polski2050 wykorzystał problem, jaki pojawił się w czwartek w systemie.       Z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat mogło zarejestrować się na kwietniowe terminy szczepień, mimo, iż dla nich terminy miały być dopiero w maju. Przełożenie terminów nastąpiło lada moment, lecz osoby, które wyznaczony termin miały w ciągu dwóch dni, miały możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Faktem otrzymania szczepionki w ten sposób postanowił pochwalić się Szymon Hołownia.

Komentarze wobec polityka

Po tym, jak Szymon Hołownia napisał o fakcie zaszczepienia się w przedwczesnym terminie, w internecie zapanował ogromny chaos. Najróżniejsi działacze zarzucali politykowi hipokryzje oraz zaznaczali, iż wytykając błędy rządu nie powinien on działać w ten sposób.

Krytycy przypominali również o tym, że jakiś czas temu Szymon Hołownia negatywnie wypowiadał się o osobach, które zaszczepili się poza kolejnością:

Co na to sam Hołownia?

Po fali krytycznych wobec polityka wpisów na najróżniejszych mediach społecznościowych, Szymon Hołownia sam postanowił ponownie zabrać głos wobec odnoszących się jego komentarzy:

Oprócz wpisu na Twitterze, wyjaśnienia pojawiły się także na serwisie Facebook. W poście możemy zaobserwować cały proces rejestracji i otrzymania szczepienia ukazany przez Szymona Hołownię. Na koniec oznajmia:

Nie mam w tej sprawie chyba już nic do dodania, już naprawdę nie można być bardziej transparentnym, więc zarówno hejterów jak i zwolenników (a także tych obojętnych) serdecznie, świątecznie pozdrawiam.

Źródła:
Szymon Hołownia zaszczepił się przeciw COVID-19. W sieci zawrzało od komentarzy

Szymon Hołownia zaszczepił się przeciwko COVID-19. Termin dostał podczas "czwartkowego bajzlu"

Michalina SzwedMichalina Szwed
Nazywam się Michalina i uczęszczam do 3 klasy liceum ogólnokształcącego. Interesuje się polityką, matematyką oraz fizyką.
Share
Community
Want to contribute your own article? Send it to us!

Political views tests

myPolitics
Compass
Parties
Politicians
7 axes
100 questions
Traits
Show more
Didn't like this quiz? You can create a better one!
Creator's panel
Share
Community
Patreon
We are not associated with or financed by any political option. You can support our work on Patreon.

myPolitics' Patrons

Michał Moniak

Michał Ranuszkiewicz

Marcin Wasylewski

Adam Freus

Andrzej Prendke

Łukasz Sęk

Michael Karpinski

Krystian Lengiewicz

Igor Czabaj

Kuba Krywald

Mateusz Całkowski

Krzysiek Regliński

Kamil Jaglarz

Marcel Fidelus

As of: 4/6/2021
Made with  by myPolitics Team