Zandberg: po potwierdzeniu od KE poprzemy ratyfikację

5/3/2021 • Estimated reading time: one minute
Polska, Polityka, News
Zandberg: po potwierdzeniu od KE poprzemy ratyfikację
Po potwierdzeniu, że Komisja Europejska otrzymała KPO z naszymi postulatami - we wtorek poprzemy ratyfikację - poinformował lider Lewicy Razem, poseł Adrian Zandberg.

Zandberg zaznaczał również, że:
"Lewica walczyła o to, co ważne dla zwykłych ludzi. (...) Dzięki Lewicy będą pieniądze na szpitale powiatowe, na budowę mieszkań i na pomoc dla branż, które szczególnie mocno dotknęła epidemia. Rząd ma przekazać minimum 30 proc. środków samorządom. Domagaliśmy się także, żeby na straży uczciwego wydawania pieniędzy stał komitet monitorujący, złożony m.in. ze związków zawodowych i organizacji pozarządowych"

Rzecznik rządu Piotr Müller ogłosił dzisiaj że dokumenty związane z KPO zostały oficjalnie złożone w Komisji Europejskiej co zamyka proces składania KPO przez Polskę.

Na tej samej konferencji Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda pytany o znajomość tekstu KPO przez Lewicę odpowiadał:
"Lewica widziała dokument na chwilę przed zatwierdzeniem go przez Radę Ministrów i wysłaniem go nieformalnie w piątek. Mieliśmy drobne uwagi jeszcze w czwartek - nanosiliśmy je na Krajowy Plan Odbudowy i od tego momentu - od piątku - plan się nie zmienił, więc pełna, aktualna treść KPO jest znana wszystkim - łącznie z Lewicą".

Jeremiasz Mazur
Socjalista, ateista, progresywista, sędzia brydżowy, maturzysta.
Share
Community
Want to contribute your own article? Send it to us!

Political views tests

myPolitics
Compass
Parties
Politicians
7 axes
100 questions
Traits
Show more
Didn't like this quiz? You can create a better one!
Creator's panel
Share
Community
Patreon
We are not associated with or financed by any political option. You can support our work on Patreon.

myPolitics' Patrons

    As of: 6/12/2021
    Made with  by myPolitics Team